Blog Zuzanny Andruczyk

Współpraca z Organizacją UNICEF

Przeczytałam ostatnio książkę pod tytułem „No i na co Ci te góry” zdobywczyni Korony Ziemi, Anny Lichoty. Owe dzieło, a mówiąc precyzyjniej sama osoba Pani Ani zmieniła moje podejście do życia o 180 stopni, nadając wszystkiemu zupełnie inne znaczenie. Jej walka z trudnościami w drodze po każdy szczyt imponowała mi w dużym stopniu, ale o wiele bardziej utkwiło mi w pamięci jak i dlaczego Pani Lichota walczyła i ze sobą i z najwyższymi na świecie górami. Otóż Pani Ania nie zdobywała Korony Ziemi tylko po to, by pokazać samej sobie, że jeśli o czym się marzy, to zawsze uda się swój cel zrealizować. Moja bohaterka dzięki swoim wyprawom pomagała innym, uczyniła ze swojej pasji sposób na wsparcie przeróżnych organizacji, między innymi UNICEF i Sarswati Foundation, nepalską fundację. Dzięki wspinaczce na Mt. Everest Pani Ania zebrała pieniądze na budowę Szkoły Pokoju w Nepalu. Jej wspinaczka pomogła wielu istnieniom w krajach trzeciego świata, nadała wielu biedniejszym sens w życiu i dała nadzieję na lepsze jutro. Mi, osobiście również Pani Ania poprzez swoje działania dała wiele – przede wszystkim ogromną siłę i motywacje, by dalej przekraczać swoje własne granice i spełniać nawet te „najtrudniejsze” dla mnie samej marzenia.

Gdy dowiedziałam się, że mogę realizować swój cel zdobycia Korony Ziemi i pomagać przez to innym, postanowiłam (idąc w ślady Pani Lichoty) odezwać się do UNICEFu i wesprzeć ich organizację. Tak właśnie dołączyłam do Drużyny UNICEF.

Dzieci w Nepalu wciąż potrzebują pomocy, grożą im choroby, które u nas zostały już praktycznie wyeliminowane. Dla dziecka w Nepalu zachorowanie na gruźlicę, odrę czy polio w wielu przypadkach oznacza po prostu śmierć. Dlatego dziś dzieci w Nepalu ponownie są w niebezpieczeństwie. NIE MOŻEMY NA TO POZWOLIĆ! Te dzieci przeszły już zbyt wiele, dlatego musimy zapewnić im ratujące życie szczepienia i uchronić je od szczepienia, czy nawet śmierci. Musimy zrobić to teraz, dopóki nie jest za późno.

Każdy z nas może wesprzeć UNICEF, ja w poniższej niebieskiej koszulce będę zdobywać szczyty i wspierać tę organizację jak tylko potrafię, WY również możecie pomóc. Liczy się każdy grosz w postaci darowizny, którą możecie przekazać za pośrednictwem tej strony:
www.unicef.pl/nepal
WSPÓLNIE MOŻEMY URATOWAĆ NEPALSKIE DZIECI!
13680727_1591202861174104_5331530313980260360_n

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*